Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Дата: 24 вересня 2020 о 07:03, Оновлено 27 вересня 2020 о 15:07
Автор: Ярош С. О.

Залучани з давніх часів прагнули мати свою школу. Підвалини сільського шкільництва були закладені ще на початку ХІХ ст. У 1825 році священик Степан Григорович заснував у Залуччі над Черемошем першу в Галичині тривіальну церковно-парохіяльну школу.
Характеризуючи стан освіти у Галичині на початок ХХ ст., І. Я. Франко згадує нашу школу, як приклад боротьби галицьких селян за право навчати своїх дітей. У 1840 році залучани надіслали лист – звернення до Городенківського шкільного наглядача з проханням припинити переслідування священників, які викладали у школі. „Просимо покірно, будьте ласкаві, спричиніться за нас до високої зверхності духовної, аби нас порятували й аби наука в школі наших дітей була завжди.”
          І вона була завжди, наука в школі Горішнього Залуччя: в роки існування різних держав, в періоди воєнних лихоліть.
У 1971 році у селі зведено нову школу. Першим її директором став Мерк І. М.  Пізніше на цій посаді працювали Палій М. К., Чекалюк Д. М.,   Дмитрук Г. П., а нині Оробець І.Ю. Під його керівництвом творчо працюють 19 педагогів, серед яких 2 – вчителі-методисти, 5 старших вчителів, 10 вчителів з вищою категорією, 2 вчителів мають І категорію, 7 – вчителів – спеціалісти. Колектив працює над реалізацією місії: „Допоможемо дітям стати щасливими, здоровими, успішними.”
Поступово в кожного вчителя виробився особистий педагогічний почерк, стиль, бо саме тут, у школі, де навчається 109 учнів, учителі щоденно творять, розв’язуючи величезну кількість педагогічних завдань і ситуацій, відкривають маленькі „зірочки” і намагаються досягти того, щоб вони спалахували і ніколи не гасли.
Школа пишається багатьма своїми випускниками. Серед них: Чиборак Д. І., директор Коломийського драмтеатру, Солтис М. М., художник, викладач-пенсіонер Косівського інституту прикладного і декоративного мистецтва, Нагорняк М. М. та Нагорняк Д. М., викладачі Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, Кахута Н.Д., кандидат фізико-математичних наук, заступник директора Київського механіко- металургійного технікуму, ДякурМ.М., кандидат юридичних наук, викладач Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, Т.Д Оробець, декан Снятинський УГКЦ та багато інших.
            Нинішній склад учителів, працівників та учнів Горішньозалучанської ЗОШ творять Школу радості та успіху – острівець любові, добра, на якому немає байдужості, а вся робота спрямована на досягнення успіху.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.